Test


قوانین سایت

شرایط و قوانین استفاده از خدمات و سرویس های وبفا


آخرین ویرایش : 1393/08/01

 1. منظور از “ما” یا “وبفا” کارمندان و مدیر سایت وب سایتwebfa.net می باشد .
 2. پنل کاربری از طریق آدرسhttps://my.webfa.net قابل دست رسی است . کاربران از طریق این آدرس اینترنتی قادر به مشاهده وضعیت سرویس های خود ، سوابق پرداخت ها و خرید های خود هستند و همچنین قادر به ارسال تیکت های پشتیبانی در رابطه با هر سرویس هستند . پنل کاربری شامل اطلاعات مهم کاربران است و حفظ امنیت پسورد آن بر عهده کاربران است . هر شخصیت حقوقی و حقیقی که در پنل کاربری وبفا ثبت نام کند “مشتری” یا ” کاربر” ما محسوب می گردد .
 3. هر شخصیت حقیقی یا حقوقی که کاربر ما محسوب گردد ملزم به رعایت این قوانین می باشد و در غیر این صورت مسئولیت ناشی از عدم رعایت قوانین بر عهده او خواهد بود .
 4. سرویس های ارائه شده در وبفا به صورت ماهانه ، فصلی ، شش ماهه ، یک و دو و سه ساله به کاربران واگزار می شوند و در سیستم هر ماه 30 روز محاصبه میگردد . هفت روز قبل از تاریخ انقضای سرویس فاکتور تمدید سرویس صادر و از طریق ایمیل اطلاع رسانی می شود ، کاربر باید تا قبل از تاریخ سر رسید سرویس را تمدید کند . در صورت عدم پرداخت اطلاعات کاربر بر روی سرور باقی خواهند ماند و بعد از مدتی حذف می شود این مدت بستگی به ظرفیت و شرایط کاربر دارد و به طور کلی بعد از تاریخ سررسید هیچ تعهدی در مقابل از دست دادن اطلاعات کاربر نیست .
 5. مسئولیت مسدود بودن سرویس و در نتیجه قطع بودن آن به دلیل عدم پرداخت بدهی بر عهده کاربر است و زمان قطعی در این مورد به سرویس اضافه نمی شود .
 6. تا قبل از مسدود سازی سرویس 3 ایمیل برای کاربر ارسال میگردد و بعد از مسدود سازی سرویس یک پیامک برای کاربر ارسال می گردد . ( در صورتی که کاربر هنگام ثبت نام گزینه دریافت پیامک را انتخاب کرده باشد ) مسئولیت عدم دریافت این اطلاعیه ها به هر دلیلی بر عهده کاربر است . همچنین کاربر در صورت تمایل به انصراف از سرویس در ماه آینده بهتر است که در پنل کاربری برای لغو سرویس اقدام کند ، این امکان در پنل کاربری وجود دارد.
 7. در صورت ثبت درخواست لغو سرویس از طریق پنل کاربری اطلاعات کاربر به دو صورت ” فوری ” و ” در اتمام صورت حساب ” است . وابسته به نوع درخواست لغو ، سرویس کاربر بلافاصله و یا در اتمام تاریخ صورت حساب بنا بر درخواست ارسال شده اتوماتیک حذف و بعد از انجام شدن عمل حذف اطلاعات کاربر غیر قابل بازگردانی هستند .
 8. مسئولیت عدم دریافت ایمیل های اطلاع رسانی به دلایلی از جمله استفاده از سرویس دهنده غیر استاندارد بر عهده کاربر می باشد و کاربر موظف است بخش پشتیبانی را از طریق پنل کاربری و ثبت تیکت از این مشکل هرچه سریع تر مطلع کند و برای حل آن ایمیل خود را تغییر بدهد .
 9. بعد از دریافت پرداخت مبلغ توسط کاربر بلافاصله سرویس مورد نظر کاربر فعال می شودو اطلاعات لازم برای کاربر ایمیل خواهد شد . در حال حاضر امکان تحویل خودکار برای هاست ، هاست دانلود ، سرور مجازی ، ثبت دامنه و گواهینامه ی SSL امکان پذیر است . وارد کردن دامنه ای که قبلا در سیستم ثبت شده است یا وارد کردن پسورد های کوتاه و یا مشکلات فنی و موارد مشابه در زمان ارسال سفارش ممکن است مانع ایجاد اتوماتیک سرویس بگردد ، وبفا موظف به بررسی و حل مشکل ایجاد شده در روند تهییه خود کار سرویس کاربر است .
 10. در صورت تغییر قیمت سرویس های شرکت های طرف قرارداد و یا نوسانات بازار در صورتی که ضروری باشد ما مجاز به تغییر در قیمت سرویس ها هستیم .
 11. پهنای باند سرور های مجازی و هاست میزبانی و هاست دانلود ، دقیق توسط سیستم در ابتدای هر ماه میلادی به صورت ماهانه محاصبه می شود . در صورت گذشتن از میزان مصرف مشخصی سرویس کاربر موقتا مسدود و یا اخطار ارسال می شود ، و به کاربر آگاهی برای افزایش پهنای باند داده خواهد شد . همچنین کلیه منابع محدود دیگر توسط سیستم مدیریت شده و کاربر موظف به خرید سرویس به اندازه حداقل مورد اطمینان مصرف مورد نیاز خود می باشد .
 12. مکان سرور های وبفا در ایران و کشور های دیگر قرار دارند . در صورتی که سرویسی با نام مکانی خاص توسط کاربر تهییه شود در صورت عدم موجود بودن آن سرویس ، به طور پیش فرض ما اقدام به تحویل سرویس از مکان دیگری خواهیم کرد ، در این مورد کاربر حق سوال و اعتراض در 3 روز اول دریافت سرویس را دارد .
 13. زمان مورد نیاز برای ثبت کلیه دامنه ها دقیقا قابل تعیین نیست و در صورت رد صلاحیت ثبت دامنه توسط ثبت کنند تصمیم گیری برای مبلغ پرداختی و دامنه بر عهده ثبت کننده دامنه است .
 14. مشخصات دامنه به نام کاربر ثبت شده و مالکیت و مسئولیت قانونی دامنه و حفظ آن در هر شرایطی بر عهده کاربر است . کاربر اختیار آن را دارد که در هر زمان دامنه خود را به شرکت های دیگر منتقل کند . همچنین عدم تمدید ، انتقال غیر مجاز و هر عملی که موجب از دست دادن دامنه کاربر شود از عهده وبفا خارج است .
 15. در صورتی که سرویس کاربر به هر دلیلی مسدود شده باشد اما هنوز اطلاعات سرویس حذف نشده باشد در صورت امکان و در خواست کاربری در پنل کاربری از طریق تیکت به مدت 24 ساعت سرویس به منظور بک آپ گیری اطلاعات توسط کاربر روشن می شود . در صورتی که سرویس کاربر به طور کلی حذف شده باشد اما بر روی سرور های بک آپ اطلاعات قابل بازیابی باشند با پرداخت هزینه ، بازیابی اطلاعات امکان پذیر است .
 16. بک آپ گیری از سرور های میزبانی سایت رایگان توسط وبفا انجام می شود . بک آپ گیری در طول استفاده از هر نوع سرویس بر عهده کاربر می باشد و هر گونه مشکل در اثر از بین رفتن اطلاعات بر عهده کاربر قرار دارد .
 17. نام کاربر باید صحیح و مطابق نام واقعی فرد وارد شود ، استفاده از مشخصات غیر واقعی و نام مستعار برای ثبت نام غیر مجاز و تقلب حساب می شود . تغییر در مشخصات کاربری نام ، نام خانوادگی به نام شخص دیگری امکان پذیر نیست و سایر مشخصات مانند ایمیل ، شماره تلفن ، آدرس و… با هماهنگی و ارسال درخواست در صورت موافقت قابل تغییر و ویرایش هستند .
 18. انتقال و واگزاری پنل کاربری به شخص دیگر بدون هماهنگی و ارسال درخواست در پنل کاربری غیر مجاز و در این صورت اختیار مسدود کردن اکانت مربوطه توسط وبفا محفوظ است . انتقال هر نوع سرویس بین دو پنل کاربری مختلف فقط از طریق درخواست کاربر و موافقت وبفا بلامانع است و حداقل کار برای انجام آن درخواست واضح از طریق تیکت از سمت هر دو طرف می باشد .
 19. اطلاعات شخصی کاربران در اختیار هیچ گروه و سازمان دیگری قرار نمی گیرد و از طرفی کاربران موظف به حفظ امنیت و پسورد سرویس ها و پنل کاربری وب سایت و کلیه اطلاعات مهم دیگر هستند .
 20. تغییر مشخصات سرویس در هر زمان در صورت وجود منابع کافی بدون اشکال از نظر ما است و در صورت عدم وجود منابع کافی ممکن است ارتقا نیاز به انتقال سرویس کاربر به دیتاسنتر داشته باشد . در صورت لازم هزینه تغییر مشخصات سرویس توسط کاربر باید پرداخت گردد .
 21. پرداخت هرگونه وجه به حساب بانکی وبفا به حساب بانکی کاربر و یا بلعکس فقط در صورتی که نام دارنده حساب بانکی با نام کاربر در سایت مطابقت دارد انجام خواهد شد و کاربر موظف است برای تراکنش های بانکی بین حساب خود و حساب وبفا از حساب بانکی شخصی خود استفاده نماید .
 22. اگر کاربر به هر دلیلی قبل از زمان مشخص شده ( 3 روز برای سرور های مجازی و 7 روز برای هاستینگ ) درخواست بازگشت وجه بکند ، وجه کاربر بازگشت داده می شود . انجام عمل بازگشت وجه مستلزم این است که حساب بانکی به نام کاربر باشد و حساب بانکی همان حسابی باشد که از طریق آن پرداخت انجام شده است در صورتی که این شرایط بر قرار نباشد برای بازپس گرفتن وجه کاربر موظف است برای دریافت وجه مدارک احراز هویت ارسال کند .
 23. انجام عمل بازگشت وجه فقط برای هاست و سرور مجازی تضمین شده است و برای کلیه سرویس های دیگر امکان پذیر نیست . مانند ثبت دامین ، سرور های اختصاصی از دیتاسنتر های طرف قرارداد و… . تنها این عمل در صورتی انجام می شود که هنوز هیچ گونه اقدامی برای تهییه سرویس کاربر به صورت اتوماتیک یا دستی انجام نشده باشد .
 24. هر گونه تراکنش بانکی بین حساب بانکی وبفا و حساب بانکی کاربر اگر شامل کارمزد گردد ، پرداخت کارمزد بر عهده کاربر می باشد . همچنین زمان برای انجام تراکنش توسط مدیر سایت بسته به شرایط کاربر تعیین شده و فوری نمی باشد .
 25. برای هر سرویس مشخص یک صفحه جدا در وبسایت ایجاد شده و در صورتی که قوانین خاصی شامل آن سرویس بشود ذکر می شود (مانند : ارسال ایمیل انبوه ، استفاده از تورنت ، قوانین کپی رایت و… ) کاربر باید با آگاهی کامل از این موارد اقدام به خرید سرویس بکند و در صورت بروز این مشکل یک تخلف از سمت کاربر محصوب شده و ما موظف به حذف کامل یا انتقال سرویس هستیم .
 26. انجام اعمال خراب کارانه و استفاده نا درست از سرویس ها در هر زمینه مانند هک ، حملات دی داس، جاسوسی، پورت اسکن ، اسکن باگ های امنیتی و موارد مشابه با هدف تخریب سایت های داخلی یا خارجی به طور کلی ممنوع است . همچنین میزبانی وب سایت با موضوع هک ، آموزش هک ، آموزش نفوذ و انتشار باگ های امنیتی و انتشار موارد موجب نقض قانون کپی رایت ناشران مختلف در هر زمینه و موارد مشابه دیگر غیر مجاز است و تخلف محسوب می شود .
 27. در مواردی که وبفا به صورت واسطه عمل می کند مانند و نه محدود به ثبت دامنه ، موظف به اجرای کلیه قوانین آن شرکت مربوطه هستیم .
 28. پشتیبانی از طریق تیکت (تمامی ساعات شبانه روز )، تلفن (برای برخی از موارد ) و گفتگوی آنلاین (در برخی ساعات ) در سایت انجام خواهد شد . پشتیبانی تنها از طریق تیکت در تمامی ساعات هفته انجام می شود . زمان پاسخ گویی به تیکت ها بین 10 دقیقه و یا حداکثر آن 6 ساعت وابسته به نوع درخواست کاربر و زمان مورد نیاز برای انجام درخواست ، متغیر می باشد .
 29. در مواقعی که به دلیل حل اختلاف یا ایجاد هماهنگی بین وبفا و کاربران نیاز به مراجعه به گفتگو های مبادله شده در گذشته باشد تنها تیکت های پشتیبانی در چهار چوب این قوانین قابل استناد هستند و استناد به چت ، صدای ضبط شده تلفنی و… نا معتبر است.
 30. پشتیبانی تنها با زبان فارسی و حروف فارسی انجام می شود . در صورت ارسال درخواست با کلمات غیر فارسی و استفاده از حروف لاتین برای تایپ درخواست به درخواست کاربر رسیدگی نمی شود .
 31. ارسال درخواست پشتیبانی به صورت ناقص بدون توضیحات کافی و دست رسی کافی برای رسیدگی به درخواست کاربر موجب طولانی شدن زمان رسیدگی به درخواست کاربر می شود . در زمانی که برای تکمیل رسیدگی به درخواست کاربر نیاز به پاسخ کاربر نیز می باشد در صورتی که کاربر تاخیر در پاسخ داشته باشد تاخیر در رسیدگی به درخواست کاربر بر عهده تیم پشتیبانی نیست .
 32. کاربران مجاز به درخواست های بی ربط و خارج از حوزه کاری وبفا و گفتگو شخصی و ارسال اسپم از هر راه ارتباطی نیستند و این اقدام یک تخلف از سمت کاربر محسوب می شود .
 33. موارد مربوط به مشکلات فنی و یا هر گونه عملی که موجب تغییرات در سرویس می شود و یا نیاز به بررسی دارد باید فقط از طریق “تیکت” مطرح شود .کاربران در صورت نیاز فقط از طریق تیکت می توانند برای بررسی مشکل سرویس مشخصات ورود را اسال کنند و ریسک بروز هرگونه مشکل اتفاقی که شاید توسط کارمندان اتفاق افتاده باشد به عهده کاربران است .در صورت تغییر پسورد پیش فرض ارسال شده به همراه سرویس ، پسورد سرویس های کاربران در اختیار هیچ یک از کارمندان نیست و بدون درخواست کاربر هیچ یک از کارمندان به اطلاعات کاربر دست رسی پیدا نمی کنند .
 34. کلیه سرویس ها پیش فرض مدیریت نشده هستند . به این معنی که مسائل مربوط به آماده کردن برنامه ها اسکریپت ها نرم افزار ها و نصب سرویس آموزش استفاده از برنامه های مختلف و مدیریت آنها در طول زمان ، اشکال یابی و حل مشکلات ناشی از آن ها و کلیه موارد مشابه از مسئولیت وبفا خارج است . سرویس و کلیه نیاز های کاربر مربوط به نوع استفاده شخصی کاربر هستند توسط وبفا تضمین “کامل” نمی شود . بر این اساس درصورتی که کاربر نیاز به سرویس مدیریت شده دارد مستلزم توافق دو طرفه و ایجاد هماهنگی است برای دریافت سرویس به صورت مدیریت شده است .
 35. وجود ضعف امنیتی بر روی اسکریپت ها و برنامه های نصب شده بر روی سرور ها باید توسط کاربران چک شود و رفع گردد و وبفا مسئولیتی در مقابل ضعف امنیتی آنها ندارد و در صورت بروز خسارت برای کاربران یا برای وبفا کاربران نیز متوجه مسئولیت آن هستند.
 36. توجه : کلیه کانفیگ هایی که رایگان پیشنهاد می شود شامل سرویس مدیریت شده نیستند و شامل اشکال یابی و آموزش و مدیریت برای کاربر نمی شوند .
 37. نصب سیستم مورد نظر کاربر بر روی سرور های مجازی به صورت اتوماتیک انجام می شود . در صورتی که کاربر قصد استفاده از سیستم عامل خاصی را دارد با هماهنگی در صورت امکان انجام خواهد شد .
 38. در صورت عدم امکان یا عدم توانایی کاربر برای استفاده از سرویس به هر دلیل و یا از بین رفتن اطلاعات به هر دلیل امکان پرداخت وجه به عنوان ضرر به کاربر وجود ندارد .
 39. کاربر موظف به آگاهی از اطلاعات مبادله شده از طریق IP سرویس خود است و در صورت بروز هر نوع مشکل مسئولیت اطلاعات مبادله شده بر عهده کاربر می باشد .
 40. در صورتی که سرویس ها به دلیل تغییر سیاست شرکت های طرف قرارداد تغییر قیمت ، لغو ، حذف و… به هر دلیلی همچون تخلف کاربر صورت بگیرد از کنترل کامل وبفا خارج بوده و نهایت تلاش برای جلوگیری از وارد شدن ضرر به کاربران را می کنیم.
 41. وبفا حق تغییر سخت افزاری و نرم افزار ی در سرویس های خود را دارد و در صورتی که انجام این عمل بر کارکرد سرویس کاربر تاثیر داشته باشد کاربر وابسته به شرایط بین 1 تا 30 روز قبل از انجام این تغییرات از طریق ایمیل و بخش اخبار سایت مطلع خواهد شد
 42. وبفا هیچ گونه مسئولیتی در مقابل تعهدات خود در زمان شرایط اضطراری مانند و نه محدود به بلایای طبیعی ، جنگ ، شورش ، آشوب اجتماعی ، اعتصاب ، محدودیت های دولتی و… ندارد . همچنین این شرایط دلیل بر مجاز بودن عدم رعایت قوانین توسط کاربران نخواهد شد . با این حال برای کاهش اثرات آن و آسیب مالی به کاربران حداکثر تلاش انجام می شود .
 43. هر گونه توهین ، تهدید به کارمندان و مدیر سایت از طریق هرگونه راه ارتباطی ممنوع می باشد و در صورت گزارش چنین تخلفی تصمیم گیری در مقابل آن بر عهده مدیریت سایت می باشد .
 44. هرگونه سوالات و شکایات و انتقاد مورد اهمیت کلیه کارمندان و مدیر سایت است بدون هیچ گونه استسنا پاسخ داده شده و رسیدگی می شود ، و برای جلوگیری از ضایع شدن حق کاربران نهایت تلاش ممکن را به عمل می آوریم ، ما موظف هستیم اختلاف ایجاد شده و نا رضایتی های کاربران را تا حد اختیارات و توانایی خود در چهار چوب قوانین بر طرف نماییم .
 45. بحث و گفتگو با هدف خرابکاری بر علیه وبفا در وب سایت های عمومی و با دیگر کاربران موجب پیگیری قانونی و حذف سرویس های شخص متخلف بدون هیچ استسنا می شود .
 46. هدف این قوانین جلوگیری از ضایع شدن حق کاربران و جلوگیری از بی نظمی در خدمات بوده هرگونه سو استفاده با هدفی دیگر از کلیه این قوانین در صورت مشاهده تصمیم گیری و قضاوت در خصوص قوانین و کاربر آن بر عهده مدیر سایت می باشد .
 47. تصمیم گیری در مقابل انجام هر گونه عمل غیر مجاز و تخلف از سمت کاربران بر عهده مدیر سایت می باشد .
 48. با توجه به تبعیت وبفا از قوانین جمهوری اسلامی ایران و ارائه سرویس از دیتاسنتر های داخل و خارج کشور ، کلیه کاربران موظف به رعایت قوانین قوانین سرویس دهی در جمهوری اسلامی ایران و قوانین بین المللی (از جمله رعایت حق کپی رایت و عدم ارسال هرزنامه و عدم وجود هرگونه استفاده غیر قانونی) می باشند و درصورت مشاهده عدم توجه به این موضوع، سرویس کاربر از طرف وبفا کنسل خواهد شد.
 49. استفاده از خدمات وبفا ، به منزله قبول کلیه این قوانین و رعایت “فهرست مصادیق مجرمانه و قانون جرايم رايانه اي” می باشد.در صوت هر گونه تخلف مسئولیت آن بر عهده کاربر خواهد بود . کلیه کابرانی که از سرویس های وبفا استفاده می کنند ملزم به رعایت این قوانین هستند . در هنگام ثبت نام انتخاب گزینه قبول قوانین این وب سایت به منزله ی تعهد کاربران به این قوانین و آگاهی کامل از آن می باشد .
 50. از آن جایی که این قوانین و قوانین کشور و قوانین بین المللی ممکن است در شرایطی تغییر کند ، وبفا حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می دارد ونسخه قوانین بروز شده را از طریق وب سایت www.webfa.net در دسترس عموم خواهد بود.
 51. عدم اجرای بعضی از شرایط و قوانین نسبت به خریدار و دیگران به منزله ی سلب حق اجاری قوانین از ما نیست .

آیا آماده خرید سرور مجازی هستید؟
50% تخفیف برای سرورهای مجازی لیزوب هلند و سرورهای SSD
هیچ گونه ایمیل ناخواسته ارسال نخواهد شد امکان لغو عضویت آزاد است